Zdów

INTENCJE MSZALNE I OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA:

Niedziela 12.05.2024

18.30 +Stanisława Miłoch -od Martyny Steplowskiej z mężem i dziećmi

+Marię Miłoch -od Lidii Lenartowicz z r.

+Bolesława Dorobisz-od rodz.Krystyny i Franciszka Matyjów z r.

+Stefanię Jędruszek-od Wiesławy i Edwarda Stęplowskich z r.

+Sławomira Jędruszek-od sąsiada Mariana Pikuły

+Janinę Danek -od Stanisławy i Józefa Orman

Sobota

18.30 + Romana Pietrkiewicz w 2 rocz.śm.Władysławe Władysława Pietrkiewicz Władysławę Bronisława Dorobisz

8. Niedziela Wielkanocna Zesł.Ducha Św. 19.05.2024

10.00 +Sławomira Jędruszek-od siostry Anety z mężem i córką Zuzią

-Interesujące i wielce kompetentne prelekcje dla małżonków (w każdym wieku i stażu) odbędą się w sobotę 25 maja przy parafii w Skarżycach. Prelegentem będzie wybitny znawca tematyki i praktyk (od 35 lat małżonek i ojciec 3 -ki dzieci)dr inż. Politechniki Poznańskiej,Jacek Pulikowski. Szczegóły na plakacie.

-W poniedziałek 27 maja ks. prob.parafii Skarżyckiej przygotowujący koronację MB Skarżyckiej w najbliższych dwóch latach ,zaprasza na mini -pielgrzymkę pieszą połączoną z świętem rodzin I -Komunijnych regionu . Po Mszy św. przewidziane pieczenie kiełbasek i bufet. Wyruszamy z kościoła we Włodowicach o godz. 16.00 szlakiem króla Jana III Sobieskiego. Nie zabieramy strojów komunijnych. Wcześniej /do 23 .05/podajemy liczbę osób.

Odpust w Skarżycach w niedzielę 26.05

-Boże Ciało wypadnie w tym roku już 30 maja. Ołtarze Eucharystyczne podczas procesji tradycyjnie w tych samych jak co roku czterech miejscach. -Za Ołtarz Bożego Ciała ten przy przystanku w tym roku są odpowiedzialni mieszkańcy ul.Willowej . Od 2022 roku,od kiedy zakupiliśmy gotowe stelarze 4-ch ołtarzy B.C.,nie zbieramy już jak dotychczas pieniążków na cele dekoracyjne. Ołtarze są przechowywane u życzliwych parafian: I-szy u pp. Pompków II-gi u pp. Miłków III-ci u pp. Jędruszków k/przystanku IV-ty u pp. Maligłówków na Źródlanej. Przechowywanie nie oznacza ,że oni są odpowiedzialni za ustawienie i sprzątnięcie, a tylko ,że oni użyczają miejsca na przetrzymanie przez cały rok.