Komunia święta

Najświętszy Sakrament jest to prawdziwe Ciało prawdziwa Krew Pana Jezusa pod postaciami chleba i wina.
Pan Jezus ustanowił Najświętszy Sakrament w Wielki Czwartek podczas Ostatniej Wieczerzy.

Msza święta to Ofiara i Uczta Nowego Testamentu, w której Pan Jezus pod postaciami chleba i wina ofiaruje się za nas swojemu Ojcu i daje nam do spożycia swoje Ciało i Krew.

W pełni uczestniczymy w Eucharystii poprzez wsłuchanie się w Słowo Boże, modlitwę, śpiew i przyjęcie Chrystusa Eucharystycznego.

WYKAZ DOKUMENTÓW POTRZEBNYCH DO SAKRAMENTU I-SZEJ SPOWIEDZI I KOMUNII ŚW.

- metryka chrztu dziecka.

Planowane terminy I Komunii Świętej każdego roku: w Niedzielę  Zesłania Ducha Świętego o 12.00 w Górze Włod.

oraz  w Niedzielę Trójcy Przenajświętszej  o  12.00 w Zdowie

Planowane rocznice pokomunijne każdego roku: w Niedzielę Zesłania Ducha Św. o 10.00 w Zdowie

oraz  w Niedzielę Trójcy Przenajświętszej  o  10.00 w Górze Włod.

UWAGA!!! Wielkanoc,Niedziela Ducha Świętego,Niedziela Trójcy Przenajświętszej-

to święta ruchome w kalendarzu cywilnym. Rządzi nimi wszystkimi począwszy już od Środy Popielcowej,pierwsza wiosenna pełnia księżyca każdego roku.

MATERIAŁY DLA RODZICÓW I KANDYDATÓW DO I KOMUNII ŚWIĘTEJ:

1. patrz-KATECHIZM DLA KANDYDATÓW DO I KOMUNII ŚWIĘTEJ LUB BIERZMOWANIA cz.1

Zgodnie z obowiązującymi przepisami kościelnymi mamy obowiązek uczestniczyć we Mszy św. w następujące dni:

Wszystkie niedziele

oraz święta nakazane(nie przypadające w niedziele)

Uroczystość Bożego Narodzenia (25 grudnia)

Uroczystość Bożej Rodzicielki (1 stycznia)

Uroczystość Trzech Króli (6 stycznia)

Uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej (Boże Ciało)

Uroczystość Wniebowzięcia NPM (15 sierpnia)

Uroczystość Wszystkich Świętych (1 listopada)