GÓRA WŁODOWSKA

INTENCJE MSZALNE I OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA:

Niedziela 12.05.2024

17.00 +Helenę Skorupa-od koła Żywego Różańca

17.30 -nabożeństwo fatimskie z wystawiemiem NS

08.00 -za parafian

Środa Nowenna do MB Nieustającej Pomocy

17.00 +Elżbietę Król-od Leona Opałka z r.

+Adama Szymochę-od Czesławy i Mieczysława Kot

+Mieczysława Łakotę-od kolegi Alojzego Opałka

+Janinę Merta-od Wiesławy Gurbała z r.

+Stanisława Bombę-od Wiesławy Gurbała z r.

+Renatę Kita-od Lidii i Andrzeja Miśta

+Franciszka Gurbałę- od Aldony i Michała Wdowik z dziećmi

+Marie Pietrzak-od Jana i Marii Szymocha z r.

+Zdzisławę Machurę -od Mariusza Cekus z r.

+Floriana Szczypka-od Anny Sobocińskiej z r.

+Karola Frączek z ok.20 rocz.śm.-od rodz.

Czwartek

17.00 -o błogosławieństwo Boże i stosowna pogodę na czas zbiorów dla mieszkańców Hub-int. z dnia poświęcenia pól

17.00 +Zdzisławę Machurę -od Katarzyny Ziętek i Agnieszki Ożóg z rodzinami

17.00 +Helene i Stanisława Wójcik, Władysława i Wandę Chwalba

8.Niedziela Wielkanocna Zesł.Ducha Św. 19.05.2024

08.00 +Mieczysława Miśtę w rocz.śm.

12.00 -o wiarę nadzieję i miłość w życiu dzieci przystępujących do I Eucharystii i ich rodzin

-Na stoliku pod chórem wyłożona jest w tym miesiącu(w maju) Maryjna Księga Zawierzenia przed peregrynacją.

-Boże Ciało wypadnie w tym roku już 30 maja. Ołtarze Eucharystyczne podczas procesji tradycyjnie w tych samych jak co roku czterech miejscach. Ołtarz IV -przy kościele-organizują w tym roku mieszkańcy ul. Kolejowej.

-Interesujące i wielce kompetentne prelekcje dla małżonków (w każdym wieku i stażu) odbędą się w sobotę 25 maja przy parafii w Skarżycach. Prelegentem będzie wybitny znawca tematyki i praktyk (od 35 lat małżonek i ojciec 3 -ki dzieci)dr inż. Politechniki Poznańskiej Jacek Pulikowski. Szczegóły na plakacie.

-W poniedziałek 27 maja ks. prob.parafii Skarżyckiej przygotowujący koronację MB Skarżyckiej w najbliższych dwóch latach ,zaprasza na mini -pielgrzymkę pieszą połączoną z świętem rodzin I -Komunijnych regionu . Po Mszy św. przewidziane pieczenie kiełbasek i bufet. Wyruszamy z kościoła we Włodowicach o godz. 16.00 szlakiem króla Jana III Sobieskiego. Nie zabieramy strojów komunijnych. Wcześniej /do 23 .05/podajemy liczbę osób.

-Dziękuję serdecznie rodzinom pierwszokomunijnym za solidną pomoc w przygotowaniu obejścia kościoła . Pierwsza SPOWIEDŹ DZIECI -w sobotę od 10.30

-Dziekuje też tymże rodzicom za dar I-Komunijny dla świątyni w postaci pokrycia kosztów 1200 zł za pozłocenie ramy obrazu Serca Jezusowego. Bóg zapłać !